Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Drzewa liściaste
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Klon jesionolistny 'Odessanum'

Acer negundo 'Odessanum'
Kategoria: Drzewa liściaste
Podlewanie: mało
Pokrój: nieregularny
Wysokość: do 10 m
Barwa liści/igieł: żółta
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Gatunek rośnie naturalnie w Ameryce Północnej na wilgotnych terenach nad brzegami rzek. Jest niewymagający, bardzo tolerancyjny co do gleby i nasłonecznienia. Dobrze znosi brak wody w podłożu. Rośnie szybko, ale tworzy korony nieregularne, o kruchych, łamliwych konarach. Odmiana 'Odessanum' ma piękne złociste zabarwienie liści (młode są brązowe lub pomarańczowe). Doskonale nadaje się do zestawień kolorystycznych.

Równie atrakcyjne i mało wymagające są dorastająca do 5 m wysokości odmiana 'Flamingo' o zielono-biało-różowych liściach i 'Variegatum' o liściach zielono-kremowobiałych. (as)

Tekst: Anna Skórkowska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.