Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Drzewa liściaste
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Klon jesionolistny 'Flamingo'

Acer negundo 'Flamingo'
Kategoria: Drzewa liściaste
Podlewanie: mało
Pokrój: okrągły
Wysokość: do 5 m
Barwa liści/igieł: biało-zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Klon jesionolistny 'Flamingo' to bardzo dekoracyjne niskie drzewo, dorastające do 5 m wysokości i 4 m średnicy korony (po 10 latach ma 3 m wysokości i 2 m szerokości korony, roczne przyrosty około 20 cm).

>>Przeczytaj też: Drzewa w małym ogrodzie: dlaczego warto je sadzić, jakie gatunki wybrać

Klon jesionolistny 'Flamingo'

Największą ozdobą tej odmiany klonu jesionolistnego są liście, które kształtem przypominają liście jesionu. Liście są nieparzystopierzaste, składają się z 3-9 listków na krótkich łodyżkach, osiągają 15 cm długości. Poszczególne listki są lancetowate i zaostrzone, o brzegach nieregularnie piłkowanych. Młode liście są jasnoróżowe, starsze biało-zielone, stopniowo zieleniejące, jesienią przebarwiają się na żółto.

 

Klon jesionolistny 'Flamingo' - wymagania

 

Klon jesionolistny 'Flamingo' ma małe wymagania glebowe i jest bardzo odporny na zanieczyszczenia środowiska, jest też w pełni odporny na mróz.
Klon jesionolistny 'Flamingo' dobrze rośnie praktycznie w każdej ziemi ogrodowej, najlepiej na stanowisku słonecznym lub półcienistym. Z uwagi na niewielkie rozmiary klon jesionolistny 'Flamingo' często jest sadzony w ogrodach przydomowych oraz stosowany w zieleni miejskiej. Bardzo często spotyka się w sprzedaży tę odmianę klonu szczepioną na pniu - ma wtedy okrągłą koronę, która wymaga regularnego cięcia w cel

>>Przeczytaj też: Jak dobrać drzewa i krzewy do ogrodu

Tekst: Paweł Romanowski
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.