Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Doniczkowe
lista roślin
fot: Biuro Kwiatowe Holandia

Zielistka 'Green Orange'

Chlorophytum orchidastrum 'Green Orange'
Kategoria: Doniczkowe
Podlewanie: średnio
Pokrój:
Wysokość: 30 cm - 40 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Zielistka 'Green Orange' to bardzo dekoracyjna roślina, uprawiana u nas jako doniczkowa. Odmiana ta charakteryzuje się oryginalnymi ogonkami liściowymi wybarwionymi na intensywnie pomarańczowy kolor - to jej największa ozdoba. Blaszki liściowe są zielone.
Zielistka 'Green Orange' potrzebuje dużo światła, ale bezpośrednie promienie słoneczne w godzinach południowych jej szkodzą. Najlepsze dla rośliny jest stanowisko ciepłe, jasne i wilgotne.
Zielistka 'Green Orange' jest rośliną ciepłolubną - minimalna temperatura uprawy wynosi 18 st. C. Podlewać roślinę należy umiarkowanie, najlepiej wlewając wodę do podstawki. Jej korzenie są wrażliwe na nadmiar wody i gdy wilgotność podłoża jest zbyt duża a temperatura dość niska, mogą pojawić się plamy na dekoracyjnych liściach. Roślina lubi wilgotne powietrze, dlatego warto spryskiwać jej liście letnią wodą.
Zielistkę 'Green Orange' nawozi się co dwa tygodnie w okresie od marca do sierpnia, najlepiej stosując nawozy do roślin ozdobnych z liści.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.