Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Doniczkowe
lista roślin
fot: Biuro Kwiatowe Holandia

Widliczka

Selaginella
Kategoria: Doniczkowe
Podlewanie: dużo
Pokrój: nieregularny, kępiasty
Wysokość: 20 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Widliczka należy do rodziny widliczkowatych Selaginellaceae.
Do rodzaju Selaginella należy wiele gatunków, kilka z nich uprawia się jako rośliny doniczkowe do ozdabiania wnętrz.

Na rynku obok odmian o zielonych liściach, dostępne są odmiany o złocistozielonym ulistnieniu bądź liściach zielonych z kremowymi lub jasnożółtymi plamkami.

Widliczka osiąga do 20 cm wysokości, lubi stanowisko półcieniste i temperaturę zbliżona do pokojowej. Ziemia powinna być zawsze wilgotna. Przez cały rok można roślinę zasilać, najlepiej nawozami w płynie. Rozmnaża się wiosną przez sadzonki wierzchołkowe.

Ponieważ liście widliczki są delikatne, nie wolno dopuścić do tego, aby wyschły. Warto zraszać je letnią lub nawet ciepłą wodą (zimna woda może je uszkodzić).

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.