Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Doniczkowe
lista roślin
fot: Konrad Kalbarczyk

Rademachera chińska

Rademachera sinica
Kategoria: Doniczkowe
Podlewanie: średnio
Pokrój:
Wysokość: 50 cm - 1,5 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Rademachera wymaga jasnego lub półcienistego miejsca, a dala od bezpośredniego słońca (promienie słoneczne mogą powodować poparzenia liści i pędów). Najlepiej postawić doniczkę z rośliną na parapecie okna wychodzącego na wschód lub zachód. Zima należy przestawić na parapet okna wychodzącego na południe, aby roślina miała jak najwięcej światła.
Podłoże do uprawy rademachery powinno być żyzne i przepuszczalne, można użyć uniwersalnego podłoża do roślin doniczkowych. Konieczny jest drenaż. Podlewać należy umiarkowanie, kolejny raz dopiero gdy wierzchnia warstwa podłoża wyschnie. Nadmiar wody powoduje opadanie liści. Zaleca się zraszanie rośliny miękką, ciepła wodą (szczególnie zimą), jeśli tego nie będziemy robić, końce liści mogą zasychać. Aby zapewnić odpowiednia wilgotność powietrza, można doniczkę z roślina ustawić na podstawce wypełnionej kamykami i wodą (w ten sposób, aby dno doniczki nie dotykało lustra wody).
Rademacherę zasila się raz na 2–3 tygodnie słabym roztworem nawozów wieloskładnikowych do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach.
Rademacherę przesadza się, gdy korzenie wypełnia całą doniczkę, należy to robić wiosną. Roślinę rozmnaża się przez sadzonki pędowe.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.