Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Doniczkowe
lista roślin
fot: Biuro Kwiatowe Holandia

Pachypodium Lamera

Pachypodium lamerei
Kategoria: Doniczkowe
Podlewanie: mało
Pokrój: kolumnowy
Wysokość: do 2 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł, pędów

Galeria zdjęć:

Opis:

Pachypodium Lamera jest sukulentem należącym do rodziny Apocynaceae. Jak sama nazwa wskazuje pochodzi z Madagaskaru. W naturalnych warunkach osiąga nawet do 10 m wysokości.

Z najeżonego kolcami pnia wyrasta pióropusz długich, ciemnozielonych liści. Zimą najczęściej zrzuca liście i wtedy wygląda jak kaktus. Wiosną liście znów się pojawiają. Rośnie szybko, już po 2–3 latach osiąga 1 m wysokości. Liście mogą dorastać do 40 cm długości i 11 cm szerokości.
Jest to roślina długowieczna – możemy cieszyć się nią nawet 20 lat! Kwitnie bardzo rzadko – niekiedy (szczególnie po słonecznym i ciepłym lecie) mogą pojawić się na wierzchołku rośliny, wśród liści delikatne, białe kwiaty.

Pachypodium trzeba w mieszkaniu ustawić w bardzo jasnym miejscu, może nawet stać na słońcu – idealny jest parapet południowego okna. Roślina znosi wysoką temperaturę, zimą nie powinna ona spadać poniżej 15 st. C. Należy usuwać zwiędłe i żółte liście.

Przesadza się go wiosną, mniej więcej co dwa lata (gdy bryła korzeniowa wypełnia całą doniczkę) do mieszaniny ziemi kwiatowej i piasku.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Komentarze (23)
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.