Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Doniczkowe
lista roślin
fot: Biuro Kwiatowe Holandia

Pachypodium bispinosum

Pachypodium bispinosum
Kategoria: Doniczkowe
Podlewanie: mało
Pokrój: nieregularny
Wysokość: do 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - XII
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Pachypodium bispinosum należy do rodziny toinowatych Apocynaceae. Pochodzi z Afryki Południowej.

Gruszkowate zgrubienie to w rzeczywistości podziemna łodyga (osiąga 60 cm wysokości i 20 cm grubości), która w stanie naturalnym zazwyczaj znajduje się cała pod ziemią. Można jednak wykorzystać jej chropowatą, dekoracyjną powierzchnię i jej część pozostawić nad powierzchnią ziemi w doniczce. W tej podziemnej łodydze roślina magazynuje wodę, dzięki czemu może z łatwością przetrwać długie okresy niekorzystnych warunków – suszy.
Z bulwy wyrastają cienkie gałęzie uzbrojone w kolce 1–2 cm długości. Pędy osiągają nawet 1,2 m długości, wyrastają z nich ciemnozielone liście.

Roślina najlepiej rośnie w pełnym słońcu, ale toleruje także lekkie zacienienie. Należy chronić ją przed zimnem, szczególnie przed mrozem. Latem należy podlewać umiarkowanie, natomiast od listopada do marca praktycznie zaprzestać nawadniania. Zimą pachypodium przechodzi stan spoczynku i wtedy najlepiej zapewnić mu temperaturę około 4 st. C.

Jasnoróżowe kwiaty pojawiają się od czerwca do grudnia.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.