Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Doniczkowe
lista roślin
fot: Biuro Kwiatowe Holandia

Nolina odgięta

Nolina recurvata
Kategoria: Doniczkowe
Podlewanie: mało
Pokrój: wzniesiony, drzewiasty
Wysokość: do 1,5 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Nolina jest rośliną drzewiastą. Charakteryzuje się ciekawą łodygą (jakby pniem) – okrągłą lub podłużną, rozdętą u podstawy. Jest ona w rzeczywistości bulwą korzeniową (to, co zazwyczaj jest ukryte pod ziemią, u tej rośliny widać na powierzchni). Z bulwy wyrasta na wierzchołku pęk wąskich, długich liści, osiągających nawet do 1 m długości.

Nolina rośnie wolno. Ta południowoamerykańska roślina preferuje miejsce oświetlone, przestronne i ciepłe. Dobrze sobie radzi z niedoborem wody. Podlewać regularnie od wiosny do jesieni pozwalając na przeschnięcie podłoża przed kolejnym nawadnianiem. Nawozić należy od marca do października, raz w miesiącu, nawozem o niskiej zawartości azotu.

Zimą nolinę ustawiamy w jasnym miejscu, zapewniamy temperaturę 10–15 st. C i ograniczamy podlewanie. Przesadza się co 2–3 lata w lutym-marcu.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Komentarze (11)
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.