Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Doniczkowe
lista roślin
fot: Konrad Kalbarczyk

Nematantus płożący = nagarbia gładka

Nematanthus gregarius
Kategoria: Doniczkowe
Podlewanie: średnio
Pokrój:
Wysokość: 40 cm - 60 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów: pomarańczowo-żółte
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: I - XI
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Nematantus to roślina doniczkowa o małych, błyszczących, mięsistych liściach i pomarańczowo-żółtych kwiatach. Najlepiej czuje się na wschodnim lub zachodnim parapecie lub na oknie wychodzącym na południe, ale osłoniętym firanką. Wymaga miejsc jasnych, ale światła rozproszonego. Podłoże powinno być żyzne, przepuszczalne, może być uniwersalna ziemia ogrodnicza. Konieczny drenaż.

Nematantus należy podlewać regularnie, niewielkimi dawkami wody, kolejny raz dopiero wtedy, gdy wierzchnia warstwa podłoża w doniczce przeschnie. Zbyt wysoka i utrzymująca się długo wysoka wilgotność podłoża może spowodować zagniwanie korzeni i pędów, a w efekcie śmierć rośliny. Nie należy dopuścić również do całkowitego wysuszenia gleby. Roślinę zasila się nawozem o niskiej zawartości azotu. Przesadzanie wczesną wiosną, gdy korzenie rośliny całkowicie wypełnią wnętrze doniczki – można wtedy przyciąć zbyt długie pędy. Nematantus rozmnaża się wiosną, przez sadzonki pędowe.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.