Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Doniczkowe
lista roślin
fot: Konrad Kalbarczyk

Murraja wiechowata

Murraya paniculata
Kategoria: Doniczkowe
Podlewanie: średnio
Pokrój:
Wysokość: do 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Murraja wiechowata najlepiej rośnie na stanowiskach jasnych, ale w świetle rozproszonym lub w półcieniu. Podłoże dla tej rośliny powinno być żyzne, próchnicze i przepuszczalne – mozna z powodzeniem zastosować uniwersalne podłoże dla roślin doniczkowych. Konieczny drenaż.
Polewać należy średnio intensywnie, kolejny raz dopiero po przeschnięciu wierzchniej warstwy podłoża. Po podlewaniu na dnie podstawki nie może zalegać woda – jej nadmiar powoduje choroby grzybowe i masowe opadanie liści. Roślinę można zraszać, szczególnie zimą. Można też doniczkę ustawić na podstawce wypełnionej kamykami i wodą (dno doniczki nie może dotykać lustra wody).
Murraję zasila się nawozami wieloskładnikowymi dla roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Przesadzać można nawet co roku, wiosną, gdy bryła korzeniowa rośliny wypełni całkowicie wnętrze doniczki. Murraję rozmnaża się przez nasiona wysiewane wiosną bądź przez sadzonki wierzchołkowe pozyskiwane latem.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.