Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Doniczkowe
lista roślin
fot: Maria Muszalska

Dracena wonna ‘Massangeana’

Draceana fragrans ‘Massangeana’
Kategoria: Doniczkowe
Podlewanie: średnio
Pokrój: nieregularny, wzniesiony
Wysokość: 50 cm - 60 cm
Barwa liści/igieł: zielono-żółta
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Dracena wonna ‘Massangeana’ to odmiana draceny wonnej, która wytwarza gruby pień i rozłożysta koronę szerokich liści. Liście są największą ozdoba rośliny: długie (ponad 0,5 m), lśniące, zielone z żółtozielony pasem pośrodku.
Dracenę wonną ‘Massangeana’ najlepiej ustawić w miejscu jasnym, o świetle rozproszonym . zimą trzeba przestawić w miejsce bardziej nasłonecznione, aby liście nie straciły ozdobnych pasków. Podłoże do uprawy draceny powinno być próchniczne, przepuszczalne (np. ziemia uniwersalna albo specjalna ziemia do juk, palm i dracen), koniecznie z drenażem. Wiosną i latem dracenę należy podlewać umiarkowanie – ziemia w doniczce powinna być stale wilgotna, natomiast zimą podlewa się tylko wtedy, gdy podłoże w doniczce nieco przeschnie. Dracena nie znosi zalewania korzeni. Temperatura uprawy w sezonie powinna wynosić 20–25 stopni Celsjusza, a zimą: 18–21 st. C.
Od marca do września dracenę nawozi się co około 2 tygodnie nawozami do roślin ozdobnych z liści. Kurz z liści usuwa wilgotną szmatką. Liście można nabłyszczać.
Młode draceny przesadza się co roku, a starsze co dwa lata; przesadza się do doniczki o 1–2 rozmiary większej od poprzedniej.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.