Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Cebulowe
lista roślin
fot: BotanicStock.com

Tulipany różne (m.in. botaniczne)

Tulipa
Kategoria: Cebulowe
Podlewanie: średnio
Pokrój: wzniesiony
Wysokość: 10 cm - 40 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: wielobarwna
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: IV - V
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Tulipany różne (m.in. botaniczne)

Pochodzą głównie z terenów Azji Środkowej, ale odnajdujemy je również w Iraku, Iranie, Turcji oraz krajach europejskich położonych nad Morzem Śródziemnym. Cechują się dużym zróżnicowaniem pod względem wyglądu. Osiągają od 10 do 40 cm wysokości. Są odporne na choroby i mają dość niskie wymagania glebowe.

Najciekawsze, łatwo rozmnażające się gatunki,  na przykład Tulipa tarda, Tulipa turkestanica, Tulipa bakeri, Tulipa batalinii, uprawiane są w niezmienionej formie na rabatach. Bardzo dobrze komponują się w ogródkach skalnych i jako rośliny obwódkowe.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.