Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Cebulowe
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Śniedek zwisły

Ornithogalum nutans
Kategoria: Cebulowe
Podlewanie: średnio
Pokrój: wzniesiony
Wysokość: 20 cm - 60 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Śniedek zwisły to roślina cebulowa, która dorasta do 20-60 cm wysokości. Śniedek zwany jest też śpioszkiem (śpiochem), bowiem jego kwiaty zamykają się w dni pochmurne oraz wieczorem. Śniedek zwisły kwitnie w maju.
Śniedek zwisły preferuje stanowiska półcieniste, nie jest zbyt wymagający, co do gleby. Jest całkowicie mrozoodporny. Rozmnaża sie go przez cebulki przybyszowe oraz przez nasiona.
Śniedek zwisły jest sadzony w ogrodach na rabatach bylinowych albo pod drzewami, ale znakomicie nadaje się także do uprawy w pojemnikach. Nadaje sie też na kwiat cięty (ścinanie kwiatów nie osłabia wzrostu cebul).
Optymalny termin sadzenia cebulek śniedka to jesień: wrzesień i październik.  
UWAGA! Roślina jest kardiotoksyczna: niebezpieczna dla osób z mających problemy z sercem i powinien być sadzony z wielką ostrożnością.

Tekst: Agata Krzepińska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.