Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Cebulowe
lista roślin
fot: Monika Latkowska

Krokosmia ogrodowa

Crocosmia crocosmiiflora
Kategoria: Cebulowe
Podlewanie: średnio
Pokrój:
Wysokość: 60 cm - 80 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów: czerwona, pomarańczowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VII - IX
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Krokosmia wyglądem przypomina nieco botaniczne gatunki mieczyków. Ma wąskie, mieczowate liście. Roślina osiąga 60–80 cm wysokości.
Kwitnie od lipca do września. Pomarańczowe, pomarańczowoczerwone lub żółte kwiaty zebrane są w luźne kwiatostany – kłosy (w jednym kwiatostanie jest 12–20 kwiatów). Kwiaty rozwijają się w kłosie stopniowo – od dołu do góry. Kwiatostany nadają się do cięcia.
Organem podziemnym krokosmii jest niewielka bulwa pędowa. Bulwy wykopujemy na przełomie października i listopada.

Krokosmie należy sadzić w miejscu słonecznym, osłoniętym od wiatru. Ziemia powinna być żyzna, próchnicza, przepuszczalna. Rośliny należy systematycznie podlewać, szczególnie podczas suszy. Krokosmie rozmnaża się przez cebulki przybyszowe.

Krokosmia nie zimuje w naszym klimacie w gruncie, jedynie odmiany drobnokwiatowe mogą zimować w gruncie, ale tylko w cieplejszych regionach kraju i okryte stroiszem lub suchymi liśćmi.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.