Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Żurawka 'Peach Crisp' PBR

Heuchera 'Peach Crisp' PBR
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój: kępiasty, zwarty
Wysokość: 20 cm - 35 cm
Barwa liści/igieł: żółta, karminowa, czerwonopurpurowa, pomarańczowa
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: białokremowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VII - VIII
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Żurawka 'Peach Crisp' to niska, szybko rosnąca bylina, która osiąga 20-25 cm wysokości (z pędami kwiatostanowymi do 35 cm). Ma zwarty, kępiasty pokrój. Liście są duże, powcinane, w zarysie okrągłe, o mocno pofalowanych i ząbkowanych brzegach. Początkowy żółty bądź pomarańczowy kolor liści zmienia się na pomarańczowy, karminowy lub czerwonopurpurowy.
Żurawka 'Peach Crisp' kwitnie w lipcu i sierpniu. Białokremowe, drobne kwiaty są zebrane w luźne kwiatostany osadzone na ciemnoczerwonych pędach.
Żurawka 'Peach Crisp' potrzebuje stanowiska słonecznego i żyznego, próchnicznego podłoża o umiarkowanej wilgotności i odczynie lekko kwaśnym do obojętnego.
Żurawka 'Peach Crisp' polecana jest do sadzenia na rabatach, nadaje się także do uprawy w pojemnikach.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.