Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Wilczomlecz 'Ascot Rainbow' PBR

Euphorbia 'Ascot Rainbow' PBR
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój: kępiasty, zwarty
Wysokość: do 40 cm
Barwa liści/igieł: pomarańczowa, szarozielona z żółtym obrzeżeniem
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: IV - VI
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Euphorbia 'Ascot Rainbow' PBR to odmiana wilczomlecza o dekoracyjnych liściach. Jest byliną dorastającą do 40 cm wysokości o kępiastym, zwartym pokroju. Pędy rośliny nieco się pokładają. Liście tej odmiany wilczomlecza są lancetowate, o długości od 3 cm do 7 cm i szerokości około 1 cm. Na młodych przyrostach liście są pomarańczowe, później zmieniają barwę na szarozieloną z nieregularnym żółtym obrzeżeniem.
Wilczomlecz 'Ascot Rainbow' PBR to roślina częściowo zimozielona. Kwitnie od kwietnia do czerwca. Kwiaty są niepozorne, mają listki wspierające kremowo-zielonoczerwonego koloru.
Wilczomlecz 'Ascot Rainbow' PBR wymaga stanowiska słonecznego i podłoża o umiarkowanej wilgotności, przepuszczalnego i lekko kwaśnego. Wystarczająca jest dla niego przeciętna gleba ogrodowa.
Wilczomlecz 'Ascot Rainbow' PBR polecany jest do sadzenia na rabatach bylinowych. Można go także uprawiać w pojemnikach.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.