Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Turzyca włosowa ‘Frosted Curls’

Carex comans ‘Frosted Curls’ (syn. Carex albula ‘Frosted Curls’)
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój: kępiasty, rozłożysty
Wysokość: 30 cm - 40 cm
Barwa liści/igieł: zielonoszara
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Turzyca włosista ‘Frosted Curls’ to trawa ozdobna z rodziny turzycowatych Cyperaceae, gatunek pochodzi z Nowej Zelandii. Odmiana ‘Frosted Curls’ tworzy półkoliste kępy wysokości 30–40 cm i szerokości 40–50 cm, złożone z cienkich, z poskręcanymi końcówkami, pastelowych, bladozielonych, srebrno połyskujących, dosyć sztywnych, ale zwisających liści.

Turzyca włosista ‘Frosted Curls’ najlepiej rośnie na glebie świeżej, stale umiarkowanie wilgotnej, ale przepuszczalnej, na stanowiskach osłoniętych, słonecznych, ewentualnie lekko półcienistych. Podlewać należy dość obficie.

Odmiana ‘Frosted Curls’ atrakcyjnie wygląda zarówno jako pojedynczy okaz, jak i w grupie na jednolitej rabacie, gdzie jest świetlistym akcentem. Można ją także sadzić w ogrodach skalnych. Jest atrakcyjna cały rok. Znakomicie nadaje się również do pojemników na tarasy i balkony.

Wiosną przed rozpoczęciem wegetacji warto przyciąć krótko rośliny, ponieważ dwuletnie liście są nieefektowne.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.