Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Turzyca japońska ‘Ice Dance’ = turzyca Morrowa ‘Ice Dance’

Carex morrowi ‘Ice Dance’
Kategoria: Byliny
Podlewanie: mało
Pokrój: kępiasty
Wysokość: 25 cm - 50 cm
Barwa liści/igieł: zielono-białokremowa
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów: beżowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - VI
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Turzyca japońska ‘Ice Dance’ to zimozielona trawa ozdobna.

Turzyca japońska – opis

Turzyca japońska ‘Ice Dance’ tworzy szerokie i gęste kępy do 50 cm wysokości. Ma wąskie, lekko wygięte liście o białokremowych brzegach. Bylina ta wytwarza podziemne rozłogi (z czasem może się mocno rozrosnąć i stanowić zagrożenie dla innych roślin rosnących w pobliżu). Turzyca japońska ‘Ice Dance’ kwitnie w maju–czerwcu, beżowe kwiaty mają okazałe żółte pręciki.

Turzyca Morrowa – wymagania i uprawa

Turzyca japońska ‘Ice Dance’ jest nieco wrażliwa na mróz (strefa mrozoodporności:7) i wysuszające zimowe wiatry. W bezśnieżne zimy zaleca się okrywanie, a wiosną warto ściąć całkowicie lub w części przemarznięte liście. Wymaga stanowiska osłoniętego oraz próchnicznej, przepuszczalnej, stale umiarkowanie wilgotnej gleby. Najlepiej rośnie w półcieniu lub w cieniu, ale można ją także sadzić w miejscach słonecznych. Bylina ta zdobi ogród także zimą. Turzycę japońską ‘Ice Dance’ rozmnaża się przez podział roślin wiosną.

Trawa japońska w ogrodzie

Turzyca japońska ‘Ice Dance’ znakomicie nadaje się jako roślina okrywowa, można ją sadzić pod drzewami. Polecana do sadzenia na skalniakach, w ogrodach wodnych i bagiennych (do obsadzania zbiorników wodnych), na skarpach, a także na rabatach bylinowych. Zimozielone turzyce ozdobne można także uprawiać w pojemnikach.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.