Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin

Tawułka 'Nikky’

Astilbe ‘Nikky’
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój: wzniesiony, kępiasty
Wysokość: 60 cm - 70 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - VII
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Tawułka 'Nikky’ to wolno rosnąca bylina o krzaczastym, wyprostowanym pokroju, dorastająca do 60–70 cm wysokości. Liście rośliny są złożone, pierzaste, ciemnozielone. Ozdobny kwiatostan, w dwóch tonacjach różu, ma formę puszystej wiechy.

Tawułka 'Nikky’ kwitnie w czerwcu i lipcu. Wymaga gleby żyznej i wilgotnej. Najlepiej rośnie w półcieniu, nadaje się na kwiat cięty i do suchych bukietów. Strefa mrozoodporności 5b. Odmianę wyhodował w 2003 r. Rob van Blokland (Holandia).

Nowość prezentowana w Konkursie Roślin Nowości na Wystawie "Zieleń to życie" 2008 przez: Grąbczewscy – Hurtowa Sprzedaż Roślin.

 

Opracowanie: Na podstawie materiałów z Agencji Promocji Zieleni
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.