Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Szałwia omszona ‘Deep Blue Field’ PBR

Salvia nemorosa ‘Deep Blue Field’ PBR
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój: krzaczasty, wyprostowany
Wysokość: do 70 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: fioletowoniebieska
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - X
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Szałwia omszona ‘Deep Blue Field’ to bylina o wyprostowanym krzaczastym pokroju, tworząca kępę nierozgałęzionych pędów z wąskimi długimi kwiatostanami na szczycie. Dorasta do 70 cm wysokości. Liście są ciemnozielone.
Szałwia omszona ‘Deep Blue Field’ kwitnie od maja do października. Drobne, pachnące, fioletowoniebieskie kwiaty są zebrane w kłosowate kwiatostany. Pędy kwiatostanowe mają fioletową barwę.
Szałwia omszona ‘Deep Blue Field’ może rosnąc na stanowisku słonecznym bądź półcienistym. Podłoże powinno być umiarkowanie wilgotne. Roślina jest tolerancyjna w stosunku do kwasowości podłoża i rodzaju gleby.
Szałwia omszona ‘Deep Blue Field’ to znakomita roślina na rabaty bylinowe. Sprawdzi się także na wrzosowiskach. Można ją uprawiać w pojemnikach.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.