Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Skalnica ‘Peter Pan’

Saxifraga x arendsii ‘Peter Pan’
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój: płaskokulisty
Wysokość: do 10 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów: czerwona
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - VI
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Skalnica ‘Peter Pan’ to zimozielona bylina tworząca niskie, zwarte poduszki wysokości 10 cm, złożone z niedużych (około 4 cm średnicy) rozetek. Liście tej odmiany skalnicy są intensywnie zielone, powcinane.
Skalnica ‘Peter Pan’ kwitnie w maju i czerwcu. Duże (do 1,5 cm), karminowoczerwone kwiaty są osadzone po kilka na krótkich pędach, znajdują się tuż ponad liśćmi (tym odmiana ‘Peter Pan’ różni się od innych odmian skalnicy).
Skalnica ‘Peter Pan’ najlepiej rośnie na stanowisku półcienistym, stanowisko słoneczne znosi pod warunkiem, że gleba jest żyźniejsza i stale, umiarkowanie wilgotna. Gleba powinna być próchniczna i żyzna.
Skalnica ‘Peter Pan’ to doskonała roślina na skalniaki i obwódki. Polecana także do wypełniania wolnych przestrzeni w murkach oporowych oraz do sadzenia na obrzeżach zbiorników wodnych. Najlepiej sądzić ją w grupach po kilka egzemplarzy. Znakomicie nadaje się do małych ogrodów.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Tagi: bylina, skalnica
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.