Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Ewa Łuczak

Runianka japońska 'Variegata'

Pachysandra terminalis 'Variegata'
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój: płożący
Wysokość: 10 cm - 20 cm
Barwa liści/igieł: zielono-biała
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: IV - V
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Runianka japońska 'Variegata' to zimozielona, wolno rosnąca krzewinka. Dorasta do 20–30 cm wysokości, tworząc gęste kobierce. Zebrane w rozety na szczytach pędów liście tej odmiany runianki są zielone z białym obrzeżeniem, błyszczące.
Runianka japońska 'Variegata' kwitnie w kwietniu i maju, kwiaty są drobne, białego koloru.
Runianka japońska 'Variegata' jest całkowicie mrozoodporna, wymaga żyznych, próchniczych, wilgotnych gleb. Najlepiej rośnie na stanowiskach półcienistych, na przykład pod wysokimi drzewami.
Runianka japońska 'Variegata' polecana jest do ogrodów przydomowych. Najlepiej sadzić ją w dużych grupach. Znakomicie nadaje się jako roślina okrywowa. Pasuje do ogrodów japońskich i naturalnych oraz do skalniaków.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.