Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Rudbekia błyskotliwa odm. Sullivanta ‘Little Goldstar’ PBR

Rudbeckia fulgida var. sullivanti ‘Little Goldstar’ PBR
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój: kępiasty, zwarty
Wysokość: 35 cm - 40 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: żółto-brązowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - X
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Rudbekia błyskotliwa ‘Little Goldstar’ to ozdobna z kwiatów bylina o zwartym, kępiastym pokroju i sztywnych, wyprostowanych pędach. Dorasta do 35–40 cm wysokości.
Rudbekia błyskotliwa ‘Little Goldstar’ kwitnie obficie od czerwca do przymrozków. Duże kwiaty (mają 8–12 cm średnicy) są umieszczone na szczytach głównych i bocznych pędów. Kwiaty języczkowe mają żółty kolor i tworzą jeden zewnętrzny okółek. Ciemnobrązowe kwiaty rurkowe osadzone są pośrodku, na wypukłym dnie kwiatostanowym.
Rudbekia błyskotliwa ‘Little Goldstar’ wymaga stanowiska słonecznego. Jest tolerancyjna w stosunku do rodzaju gleby i jej wilgotności. Podłoże powinno być jednak lekko kwaśne.
Rudbekia błyskotliwa ‘Little Goldstar’ znakomicie sprawdza się na rabatach bylinowych w ogrodach przydomowych, a także zieleni osiedlowej. Można ją uprawiać w pojemnikach. Nadaje się na kwiat cięty.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.