Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Piotr Gorączko

Rodgersja kasztanowcolistna

Rodgersia aesculifolia
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój:
Wysokość: 70 cm - 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - VII
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Pochodzi z górskich rejonów Azji. Ma bardzo duże liście osiągające średnicę 50 cm, przypominające kasztanowiec. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, próchnicznych, umiarkowanie wilgotnych, o odczynie obojętnym.

Doskonała roślina na stanowiska zacienione i wilgotne. Może rosnąć również na słońcu – wtedy liście stają się brązowe, a roślina bujnie się rozrasta - ale trzeba zadbać, by miała pod dostatkiem wody. Na przełomie wiosny i lata na szczytach wysokich łodyg rozwijają się jej białe, pachnące wieczorem kwiaty zebrane w kwiatostany. Nie jest całkowicie mrozoodporna, więc na zimę warto okryć ją włóknina lub gałązkami stroiszu. (as)

Tekst: Anna Skórkowska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.