Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: www.roslinywodne.com

Rdestnica pływająca

Potamogeton natans
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój:
Wysokość:
Barwa liści/igieł:
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Rdestnica pływająca to bylina wodna zakorzeniona w dnie, o płożącym się kłączu, łodygi do kilku metrów długości. Liście podwodne, długie i wąskie, a liście pływające skórzaste, ciemnozielone, jajowate, osadzone na długich ogonkach. Kwiaty rdestnicy pływającej są zebrane w kłosokształtny kwiatostan 4–8 cm długości, wystający ponad wodę.

Rdestnica pływająca zimuje w postaci kłączy i pąków zimowych. Ta silnie rosnąca roślina wodna wymaga pełnego słońca, wody głębokości 1–2 m. Zalecane sadzenie w pojemnikach dla ograniczenia wzrostu. Mrozoodporność całkowita.

www.roslinywodne.com

Tekst: www.roslinywodne.com
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.