Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: www.roslinywodne.com

Rdestnica nawodna

Potamogeton fluitans
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój:
Wysokość: do 2 m
Barwa liści/igieł:
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - VIII
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Rdestnica nawodna to bylina podwodna zakorzeniona w podłożu. Łodygi słabo rozgałęzione do 2 m długości. Liście  podwodne rdestnicy nawodnej są ciemnoczerwone do brązowych, lancetowate, półprzezroczyste, do 16 cm długości. Liście nawodne rdestnicy nawodnej pływają po wodzie, są skórzaste, płaskie, ciemnozielone, do 15 cm długości.

Redestnica nawodna kwitnie od czerwca do sieronia. Należy do strefy roślin głębokiej wody. Dobrze rośnie w słońcu na głębokości 0,4 - 2 m. Zimuje w postaci kłączy na dnie zbiornika. Mrozoodporność całkowita.

Tekst: www.roslinywodne.com
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.