Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Maria Muszalska

Proso rózgowate ‘Warrior’

Panicum virgatum ‘Warrior’
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój: wzniesiony, zwarty
Wysokość: 1 m - 1,2 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: czerwona
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VII - VIII
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Proso rózgowate ‘Warrior’ to ozdobna, szybko rosnąca trawa ozdobna o zwartym, wyprostowanym pokroju, dorastająca do 100–120 cm wysokości. Roślina ma wąskie, zielone liście, które późnym latem i jesienią przebarwiają się na purpurowo.
Proso rózgowate ‘Warrior’ kwitnie w lipcu i sierpniu - ozdobą rośliny są wtedy purpurowe kwiatostany. Późnym latem owocuje.

Proso rózgowate ‘Warrior’

Ta odmiana prosa rózgowatego jest odporna na suszę i mróz. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, jest tolerancyjna w stosunku do gleby, wilgotność podłoża powinna być umiarkowana.

Kwiaty trawy nadają się do suchych kompozycji. Strefa mrozoodporności 5b. Odmiana pochodzi z Ameryki Północnej (hodowca – Kurt Bluemel).

Nowość prezentowana w Konkursie Roślin Nowości na Wystawie "Zieleń to życie" 2008 przez Grąbczewscy – Hurtowa Sprzedaż Roślin.

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.