Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Perowskia łobodolistna Lacey Blue 'Lissit' PBR

Perovskia atriplicifolia Lacey Blue 'Lissit'
Kategoria: Byliny
Podlewanie: mało
Pokrój: wyprostowany, krzaczasty, zwarty, gęsty
Wysokość: 50 cm - 70 cm
Barwa liści/igieł: szarozielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: lawendowoniebieska
Wilgotność gleby:
  • -
Termin kwitnienia: VI - VII
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Perowskia łobodolistna Lacey Blue 'Lissit' to bylina o ozdobnych kwiatach, rosnąca w formie półkrzewu, dorastająca do 50-70 cm wysokości, o krzaczastym, wyprostowanym, zwartym i gęstym pokroju. Ma szarozielone, drobne, głęboko powcinane liście.
Perowskia łobodolistna Lacey Blue 'Lissit' kwitnie w czerwcu i lipcu. Pachnące, lawendowoniebieskie kwiaty są drobne, o grzbiecistej budowie, do 1 cm długości, zebrane na końcahc pędów w rozgałęzione wiechowate kwiatostany.
Perowskia łobodolistna Lacey Blue 'Lissit' wymaga stanowiska słonecznego oraz suchego bądź umiarkowanie wilgotnego podłoża. W stosunku do odczynu podłoża i rodzaju gleby jest rośliną tolerancyjną.
Perowskia łobodolistna Lacey Blue 'Lissit' polecana jest do sadzenia w ogrodach przydomowych na rabatach oraz na wrzosowiskach. Nadaje się także do uprawy w pojemnikach.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.