Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: photos.com

Penstemon

Penstemon
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój: kępiasty
Wysokość: do 50 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: niebieskofioletowe, różowa, karminowa, biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VII - VIII
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Penstemon to bylina z rodziny trędownikowatych Scrophulariaceae, która tworzy duże, gęste kępy. Penstemon ma wzniesione łodygi osiągające około 50 cm wysokości. Liście penstemonu są jasnozielone, maja kształt podłużnie lancetowaty, są osadzone dość gęsto na łodydze.
Penstemon kwitnie w lipcu i sierpniu. Pojedyncze rurkowo-wargowe kwiaty są karminowe, różowe, białe lub niebieskofioletowe, mają kształt dzwonka, zebrane są w kwiatostany złożone. Kwiatostany nadają się na kwiat cięty.
Penstemon wymaga słonecznego stanowiska oraz gleby próchnicznej i lekkiej, umiarkowanie wilgotnej, o odczynie obojętnym. Roślina nie jest odporna na mróz, należy więc okrywać ją na zimę.
Penstemon w ogrodach wykorzystuje się do obsadzania rabat. Można go także sadzić w pojemnikach.
Penstemon rozmnaża się przez nasiona wysiewane w lutym i marcu w szklarni. Rozsadę wysadza się na miejsce stałe w drugiej połowie maja.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Tagi: byliny
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.