Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: www.roslinywodne.com

Osoka aloesowata

Stratiotes aloides
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój:
Wysokość: 30 cm - 60 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biało-żółta
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - VIII
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Osoka aloesowata to bylina wodna o krótkim, grubym kłączu, zakorzeniona w podłożu za pomocą wiotkich, długich korzeni. Jej liście są sztywne, kolczaste, ciemnozielone, zebrane w gęstą rozetę, a kwiaty białe z żółtym środkiem. Roślina pływa po powierzchni wody (częściowo wynurzona), na zimę opada na dno zbiornika. Wiosną wypływa na powierzchnię i wypuszcza nowe pędy i kwiaty.
Osoka aloesowata kwitnie od maja do sierpnia. Doskonale nadaje się do oczek wodnych i stawów. Dobrze rośnie w półcieniu, w wodzie lekko kwaśnej. Sadzonki osoki można traktować jak typowe rośliny pływające lub po wypuszczeniu korzeni posadzić w pojemniku. Mrozoodporność całkowita, zimują całe rośliny na dnie.

www.roslinywodne.com

Tekst: www.roslinywodne.com
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.