Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Agnieszka Żukowska

Orlik pospolity 'Nora Barlow'

Aquilegia vulgaris 'Nora Barlow'
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój: wzniesiony
Wysokość: do 80 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - VI
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Orlik pospolity 'Nora Barlow' to ozdobna z kwiatów bylina o pokroju kępiastym, dorastająca do 80 cm wysokości. Kwitnie w maju i czerwcu. Kwiaty są duże, różowe, o oryginalnym kształcie, pełne, z wieloma wąskimi płatkami i krótkimi ostrogami. W niedługim czasie po zakończeniu kwitnienia roślina zamiera.

Orlik pospolity 'Nora Barlow' nie jest rośliną wymagającą, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, próchnicznej, przepuszczalnej i na stanowisku półcienistym.
Orlik pospolity 'Nora Barlow' polecany jest do sadzenia w ogrodach przydomowych na rabatach bylinowych bądź skalniakach, najlepiej w grupach. Znakomicie nadaje się także na kwiat cięty.

>>Przeczytaj też: Orliki do ogrodu - gatunki orlików, uprawa, pielęgnacja, zastosowanie w ogrodzie

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.