Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: www.roslinywodne.com

Oczeret tabernamontana 'Zebrinus'

Scirpus tabernaemontanii 'Zebrinus'
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój:
Wysokość: 1 m
Barwa liści/igieł:
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Oczeret tabernamontana 'Zebrinus' to bylina o płożącym się kłączu, zakorzeniona w podłożu. Łodygi cienkie, mają do 6 mm grubości i 1 m wysokości, są sinozielone, w białe, poprzeczne pasy.
Roślina dobrze rośnie w słońcu i półcieniu posadzona w płytkiej wodzie do 30 cm głębokości. Stosowana w oczkach wodnych i stawach. Jest jedyną z najatrakcyjniejszych roślin wodnych o pionowych pędach.
Oczeret tabernamontana 'Zebrinus' jest całkowicie mrozoodporny. Powinien być sadzony w miejscu widocznym, na pierwszym planie, w sąsiedztwie roślin niskich, ścielących się, takich jak bobrek, niezapominajka, czarmień. Roślina należy do roślin strefy przybrzeżnej.

Tekst: www.roslinywodne.com
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.