Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: www.thinkstockphotos.com

Naradka himalajska

Androsace himalaica
Kategoria: Byliny
Podlewanie: mało
Pokrój: płożący
Wysokość: 5 cm - 10 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów: liliowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - VI
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Naradka himalajska to zimozielona bylina z rodziny pierwiosnkowatych (Primulaceae). Pochodzi z Kaszmiru i Pakistanu. Roślina dorasta 5–10 cm wysokości, tworzy luźne skupiska ciemnozielonych, lancetowatych liści.

Naradka himalajska kwitnie w maju i czerwcu. Drobne, jasnoróżowe kwiaty są zebrane w baldaszkowate kwiatostany osadzone na długich (10–25 cm) pędach kwiatostanowych.

Naradka himalajska jest rośliną łatwą w uprawie. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, w średnio wilgotnym podłożu. Rośliny sadzić należy w odstępach co 20 cm.
Jest rośliną mrozoodporną, choć w mroźne i bezśnieżne zimy może przemarzać, szczególnie we wschodnich krańcach Polski. Dlatego jesienią warto okryć ją np. stroiszem.

Naradka himalajska to znakomita roślina na skalniaki.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.