Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Mariusz Bykowski

Kostrzewa sina 'Blaufuchs'

Festuca glauca 'Blaufuchs'
Kategoria: Byliny
Podlewanie: mało
Pokrój: kępiasty
Wysokość: 10 cm - 20 cm
Barwa liści/igieł: niebieskozielona
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Kostrzewa sina 'Blaufuchs' to trawa ozdobna należąca do rodziny wiechlinowatych (Gramineae). Dorasta do 20 cm wysokości i tworzy gęste, szerokie kępy. Liście są sztywne, błyszczące, wąskie o barwie niebieskozielonej. Kwiatostany kostrzewy sinej 'Blaufuchs' to rzadkie, luźne kłosy.

Kostrzewa sina 'Blaufuchs' jest dość łatwa w uprawie – o ile zapewni się jej dobre warunki. Należy ją sadzić na stanowiskach słonecznych, ciepłych, osłoniętych od wiatru. Lubi podłoża przepuszczalne, piaszczysto-gliniaste, umiarkowanie zasobne w składniki pokarmowe. Nie lubi gleb zbyt żyznych oraz podmokłych. Na glebach suchych z reguły ma intensywniejsze niebieskawe zabarwienie.

Kostrzewę siną 'Blaufuchs' najlepiej wysadzać wiosną (w rozstawie około 30 cm). Młode egzemplarze warto okrywać (szczególnie w chłodniejszych rejonach Polski), starsze rośliny dość dobrze znoszą mrozy. Podlewać tę ozdobna trawę należy sporadycznie (jedynie po posadzeniu i w czasie długotrwałej suszy). Kostrzewę siną 'Blaufuchs' można nawozić, gdy rośnie na glebach piaszczystych, warto stosować jednak nawozy niskoazotowe, wolno działające nawozy organiczne lub mocno rozcieńczone dawki. Kostrzewy posadzone w żyznym podłożu nie wymagają dokarmiania. Trawę można rozmnażać przez podział kęp w okresie wczesnoletnim.

Kostrzewa sina 'Blaufuchs' ma szerokie zastosowanie w ogrodzie (różnych typów). Nadaje się do dekoracji skalniaków i obrzeży rabat. Dobrze wygląda w kompozycji z roślinami cebulowymi, iglakami i innymi ozdobnych gatunkami traw. Można ją wykorzystywać jako roślinę okrywową. Świetnie wygląda sadzona przy ozdobnych murkach i kamieniach. Można ją uprawiać w pojemnikach, np. jako dekorację tarasów i drzwi wejściowych.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.