Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Monika Latkowska

Kostrzewa Gautiera

Festuca gautieri
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój: kępiasty
Wysokość: do 15 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów: beżowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Kostrzewa Gautiera, potocznie nazywana „niedźwiedzim futrem”, to bylina z rodziny wiechlinowatych. Ta ozdobna, zimozielona trawa rośnie w strefie klimatu umiarkowanego oraz w strefie międzyzwrotnikowej w rejonach górskich. Ta ozdobna trawa ma liście nitkowate, dość sztywne i ciemnozielone. Roślina tworzy trawiastą poduszkę o wysokości nie większej niż 15 cm. Kostrzewa Gautiera dość szybko się rozrasta tworząc darń (zwarty splot trawy), ale starsze rośliny zamierają od środka kępy. Należy pamiętać, aby co 2-3 lata rozdzielać kępy i przesadzać.

Kostrzewa Gautiera kwitnie w maju, kwiaty mają kolor beżowy.

Kostrzewa Gautiera doskonale rośnie na wszystkich glebach ogrodowych, na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Jest całkowicie mrozoodporna.
Trawa dobrze komponuje się z krzewami liściastymi i iglakami. Można ją też ją sadzić na skalniakach oraz uprawiać na tarasie oraz w doniczkach na balkonie czy tarasie.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.