Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Agnieszka Żukowska

Kortaderia pampasowa 'Pumila'

Cortaderia selloana 'Pumila'
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój: kępiasty
Wysokość: do 2 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: kremowobiała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VIII - IX
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Kortaderia pampasowa 'Pumila' to ozdobna trawa bylinowa, tworząca gęste kępy, niższe niż u gatunku. Kortaderia pampasowa 'Pumila' dorasta do 2 m wysokości, a jej efektowne kwiatostany mogą mieć nawet 1,5 m długości.
Kortaderia pampasowa 'Pumila' kwitnie na przełomie sierpnia i września. Kwiatostany pojawiają późnym latem i jesienią, mają kremowobiałą barwę i stanowią długotrwałą ozdobę rośliny, także po zakończeniu wegetacji. W miarę starzenia się kwiatostanu, robi się on bardziej „puszysty”. Liście tej odmiany kortaderii pampasowej są podłużne, mają ostre brzegi.
Kortaderia pampasowa 'Pumila' wymaga gleby żyznej i przepuszczalnej, nie znosi gliniastego podłoża. W naturze rośnie na stanowiskach wilgotnych i podmokłych, na przykład przy stawach, jeziorach, bagnach. Młode okazy nie znoszą suszy.
Kortaderię pampasową 'Pumila' należy sadzić w miejscach słonecznych. Rośliny trzeba zabezpieczać przed mrozem. Kwiatostany doskonale nadają się na kwiat cięty, jak również do suchych bukietów.


Tekst: Agata Krzepińska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.