Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Kokorycz 'Canary Feathers' PBR

Corydalis 'Canary Feathers'
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój: kępiasty
Wysokość: 20 cm - 50 cm
Barwa liści/igieł: niebieskozielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: żółta
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - X
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Kokorycz 'Canary Feathers' to bylina wyhodowana przez firmę Vitriflora. Ta odmiana kokoryczy ma wzrost typowy dla gatunku, dorasta do 20-50 cm wysokości. Charakteryzuje się kępiastym pokrojem.
Kokorycz 'Canary Feathers' kwitnie od maja do października. Kwiaty są jaskrawożółte, z wyraźną zieloną plamką na górnym płatku. Delikatne, pierzastozłożone liście są głęboko powcinane, mają niebieskozielony kolor.
Kokorycz 'Canary Feathers' może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym, jak i półcienistym. Podłoże powinno być umiarkowanie wilgotne, lekko kwaśne, próchniczne.
Kokorycz 'Canary Feathers' to bylina o ozdobnych kwiatach polecana do sadzenia na rabatach i skalniakach. Nadaje się także do uprawy w pojemnikach.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.