Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Kocimiętka Mussina

Nepeta mussinii
Kategoria: Byliny
Podlewanie: mało
Pokrój: kępiasty
Wysokość: 30 cm - 50 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: fioletowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VII - IX
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Kocimiętka Mussina to bylina pochodząca z Europy i Azji. Rośnie bujnie, tworząc gęste kępy. Dorasta do 30-50 cm wysokości. Kocimiętka Mussina ma mocno rozgałęzione pędy i szarozielone, sercowate, ząbkowane na brzegach liście.
Kocimiętka Mussina kwitnie od lipca do września. Kwiaty są drobne, fioletowoniebieskie, zebrane w kłosy. Kwitnie od drugiego roku uprawy. Świetnie nadaje się zarówno na rabaty, jak i skalniaki.
Kocimiętka Mussina to roślina lecznicza, miododajna. Doskonale nadaje się na rabaty przyjazne pszczołom. Wymaga stanowiska słonecznego i żyznej gleby, lekko przepuszczalnej. Roślina preferuje stanowiska suche. 
Kocimiętka Mussina może być porażana przez kanciastą plamistość i mączniaka prawdziwego, narażona jest na ataki skoczka melisowego i mszycy ziemniaczanej. Starte liście kocimiętki Mussina dodają mięsu specyficznego aromatu, można również parzyć z nich herbatę.
Tekst: Agata Krzepińska
Tagi: bylina
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.