Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Kocimiętka Faassena

Nepeta x fassenii
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój: kępiasty, rozłożysty
Wysokość: 30 cm - 50 cm
Barwa liści/igieł: zielonoszara
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: fioletowa
Wilgotność gleby:
  • -
Termin kwitnienia: V - IX
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Kocimiętka Faassena

Kocimiętka Faassena powstała ze skrzyżowania azjatyckich gatunków. Bylina ta tworzącą gęste kępy z długimi pokładającymi się na ziemi pędami. Cała roślina jest bardzo aromatyczna, ale nie wszystkim jej zapach sprawia przyjemność. Niewielkie liście kocimiętki mają srebrnozielony kolor. Wiosną rozwijają się drobne kwiaty w kolorze lawendy zebrane w bardzo liczne kłosowate kwiatostany.

Kocimiętka – uprawa

Po przekwitnięciu warto przyciąć zaschnięte kwiaty, a wkrótce pojawią się nowe. I tak przez całe lato. Jest to roślina wyjątkowo łatwa w uprawie. Dobrze rośnie w przeciętnej, a nawet piaszczystej glebie, jest odporna na suszę i mróz. Nie atakują jej szkodniki ani choroby.

>>Przeczytaj też: Uprawa i zastosowanie kocimiętki w ogrodzie

Kocimiętka w ogrodzie

Kocimiętka Faassena nadaje się do zadarniania powierzchni w słonecznych miejscach, gdzie ziemia łatwo przesycha. Najładniej wygląda w dużej grupie (na 1 m2 sadzi się dziewięć roślin). Bardzo łatwo się rozsiewa i pojawia w różnych miejscach ogrodu. (eb-g)

>>Przeczytaj też: Pomysł na uroczą ścieżkę w ogrodzie: kwitnąca kocimiętka wzdłuż żwirowej ścieżki

 

Poznaj inne kocimiętki:

 

Tekst: Elżbieta Borkowska-Gorączko
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.