Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Maria Muszalska

Karmnik ościsty

Sagina subulata
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój:
Wysokość: 2 cm - 5 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: IV - VII
Roślina ozdobna z: pędów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Karmnik ościsty jest byliną z rodziny goździkowatych Caryophyllaceae. Dorasta do 2–5 cm wysokości, tworząc niską, ciemnozieloną, poduszkowatą darń, składającą się z długich, płożących się pędów, na których okółkowo rozmieszczone są równowąskie liście.

Karmnik ościsty kwitnie od kwietnia do lipca. Kwiaty karmnika ościstego są drobne, białe, liczne, pachnące miodem. Wyrastają na długich łodyżkach, są pięciopłatkowe z żółtym środkiem.

Karmnik ościsty
dobrze rośnie na glebie przeciętnej, w miejscach piaszczystych, ale lekko wilgotnych. Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego.

Karmnik ościsty stosowany jest do obsadzania ogrodów skalnych oraz do sadzenia zamiast trawnika w miejscach mniej uczęszczanych. Pięknie wygląda posadzony w otoczeniu kamieni, doskonale wypełnia przestrzenie między płytami chodnikowymi.

‘Aurea’ - to odmiana karmnika ościstego o złotożółtym ulistnieniu, bardzo dekoracyjna przez cały sezon wegetacyjny.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.