Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Ewa Łuczak

Jaskier ostry 'Multiplex'

Ranunculus acris 'Multiplex'
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój: krzaczasty
Wysokość: do 60 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: żółta
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - VI
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Jaskier ostry 'Multiplex' to odmiana jaskra ostrego - sztucznie wyhodowanej byliny. Dorasta do 60 cm wysokości, ma krzaczasty pokrój i mocno rozgałęzione pędy kwiatowe.
Jaskier ostry 'Multiplex' kwitnie w maju i czerwcu. Kwiaty są liczne, małe, pełne, złotożółte, o lśniących płatkach.
Jaskier ostry 'Multiplex' wymaga gleb gliniasto-próchnicznych, bardzo wilgotnych, nie toleruje suchej gleby. Rozmnaża się go przez nasiona wysiewane bezpośrednio po zebraniu lub przez podział rośliny. Podatny na choroby: mszyce, szarą pleśń oraz mączniaka.
Jaskier ostry 'Multiplex' polecany jest do sadzenia na rabatach, przede wszystkim nad zbiornikami wodnymi. Dobrze wygląda sadzony w grupach. Znakomicie nadaje się na kwiat cięty - do bukietów i nie tylko. Efektownie wygląda w kompozycjach innymi bylinami o kontrastujących kolorach kwiatów, np. z kocimiętką.
Uwaga! Jaskier ostry 'Multiplex' to roślina trująca! Kontakt z sokami rośliny i jej spożycie powodują silne nudności.Tekst: Agata Krzepińska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.