Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: www.roslinywodne.com

Hiacynt wodny = Eichornia gruboogonkowa

Eichhornia crassipes
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój:
Wysokość: do 20 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: liliowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - VIII
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Eichornia gruboogonkowa (syn. pontederia gruboogonkowa), zwana hiacyntem wodnym lub hiacyntem pływającym to gatunek rośliny wodnej z rodziny rozpławowatych (Pontederiaceae). Nazwa potoczna wskazuje na podobieństwo kwiatostanów tej rośliny do kwiatostanów hiacyntów. Pochodzi z Amazonii, ale rozprzestrzeniony został w tropikach i ciepłych rejonach wszystkich kontynentów.

Hiacynt wodny to roślina wodna, o grubych, pełzających, walcowatych kłączach. Jej liście zebrane w rozetę unoszącą się na wodzie, kwiaty kwitną nad wodą. Wielkość rośliny uzależniona jest od zawartości składników odżywczych w wodzie (im bardziej żyzna woda tym większe rośliny). W polskich warunkach jest rośliną jednoroczną. Kwitnie w ciepłej wodzie (w temperaturze powyżej 20 st. C).

www.roslinywodne.pl

Tekst: www.roslinywodne.com
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.