Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Piotr Gorączko

Funkia 'Regal Splendor'

Hosta 'Regal Splendor'
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój: rozłożysty, wzniesiony, kępiasty
Wysokość: 70 cm - 90 cm
Barwa liści/igieł: niebiesko-kremowa
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: fioletowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Funkia 'Regal Splendor' to okazała odmiana o wzniesionym pokroju. Rośliny mają 90 cm średnicy. Duże szerokolancetowate liście są bardzo ładnie zabarwione – wewnątrz blaszki mają niebieskawy kolor, a na zewnątrz jasno- lub ciemnokremową nieregularną obwódkę (u młodych roślin jest ona mniejsza niż u starszych). Jasnolawendowe dzwonkowate kwiaty, które rozwijają się latem, zebrane są w luźne kwiatostany.

Funkia 'Regal Splendor' dobrze rośnie w próchnicznej, przepuszczalnej i dość wilgotnej glebie. Najbardziej intensywne kolory ma w cieniu. Ładnie wygląda na rabatach wśród niższych roślin, ponieważ wtedy dobrze widać jej pokrój. Można ją uprawiać w pojemniku. Jest odporna na choroby i rzadziej atakowana przez ślimaki niż inne funkie. Rozmnaża się ją przez podział. (eb-g)

Tekst: Elżbieta Borkowska-Gorączko
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.