Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Piotr Gorączko

Funkia 'Fragrant Bouquet'

Hosta 'Fragrant Bouquet'
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój: kępiasty
Wysokość: 60 cm - 70 cm
Barwa liści/igieł: zielono-żółta
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: fioletowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Funkia 'Fragrant Bouquet' to odmiana hosty o dużych, sercowatych, lekko pofałdowanych liściach. Mają one oryginalne zabarwienie - zielonożółtą blaszkę i jaśniejszy kremowy brzeg. W połowie lata rozwijają się na wysokich pędach dzwonkowate jasnofioletowe kwiaty o bardzo przyjemnym i intensywnym zapachu (przypominającym woń hiacyntów), co jest dość niezwykłe u funkii.

Funkia 'Fragrant Bouguet' powinna rosnąć w półcieniu (na 1 m2 sadzi się pięć-sześć egzemplarzy). W pełnym słońcu jej delikatne jasne liście łatwo ulegają poparzeniom, natomiast w cieniu tracą barwę i stają się zielone. Poza tym ocieniona roślina słabiej kwitnie. Gleba, w której rośnie, powinna być żyzna i próchniczna. Rozmnaża się ją przez podział. (eb-g)

Tekst: Elżbieta Borkowska-Gorączko
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.