Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Funkia falista 'Albomarginata'

Hosta undulata 'Albomarginata'
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój:
Wysokość: 40 cm - 60 cm
Barwa liści/igieł: zielono-biała
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: fioletowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Funkia falista 'Albomarginata' to bylina pochodząca z Japonii. Odmiana 'Albomarginata' charakteryzuje się intensywnie zielonymi liśćmi z nieregularnym kremowym lub białym brzegiem. Tworzy kępy szerokości 60 cm. Kwiaty w kolorze lila wyrastają na wysokich sztywnych pędach i zebrane są w luźne kwiatostany. Liście tej odmiany często wykorzystywane są do przybierania bukietów. Funkia falista dobrze rośnie w przepuszczalnej, próchnicznej glebie.

Funkia falista 'Albomarginata' nadaje się do zadarniania powierzchni (na 1 m2 sadzi się pięć-siedem sadzonek), ładnie wygląda w grupie roślin różniących się zabarwieniem liści. Jest odporna na choroby, niestety bywa zasiedlana przez ślimaki. Rozmnaża się ją przez podział dużych egzemplarzy wiosną lub pod koniec lata. (eb-g)

Tekst: Elżbieta Borkowska-Gorączko
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.