Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: www.thinkstockphotos.com

Drżączka średnia

Briza Media
Kategoria: Byliny
Podlewanie: mało
Pokrój: krzaczasty, luźny
Wysokość: do 35 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - VII
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Drżączka średnia to bylina z rodziny wiechlinowatych. Ta ozdobna trawa występuje naturalnie w Europie i południowo-zachodniej Azji. Swoją nazwę zawdzięcza delikatnym wiechowatym kwiatostanom, które przy podmuchu wiatru drżą, wydając grzechoczący odgłos. Roślina dorasta do 35 cm wysokości, ma wzniesione pędy i luźny, krzaczasty pokrój. Liście są proste, niebieskozielone, długości około 15 cm.
Drżączka średnia kwitnie od maja do lipca. Kwiaty (kłoski w kształcie szyszek) są zebrane w luźny wiechowaty kwiatostan.
Drżączka średnia potrzebuje stanowiska słonecznego bądź półcienistego. Dobrze rośnie na glebie piaszczystej i ubogiej w składniki pokarmowe, może rosnąć na najuboższych glebach.
Wczesną wiosną kępy trawy należ przyciąć.
Drżączka średnia znakomicie nadaje się do sadzenia na skarpach, skalniakach oraz wrzosowiskach. Dobrze wygląda posadzona w grupach na rabatach bylinowych. Można ją tez uprawiać w większych pojemnikach. Zasuszone kwiatostany drżączki średniej nadają się na suche bukiety.
Drżączkę średnią rozmnaża się przez podział rozrośniętych kęp, późną wiosną albo wczesnym latem.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.