Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Bodziszek korzeniasty

Geranium macrorrhizum
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój: krzaczasty
Wysokość: do 40 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - VI
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Bodziszek korzeniasty to bylina intensywnie rosnąca, płożąca się, która tworzy kępy do 40 cm wysokości. Ozdobne cały sezon liście są jasnozielone, a jesienią nieco czerwienieją, przyjemnie pachną, są półzimozielone. Korzenie silnie się rozrastają.
Bodziszek korzeniasty kwitnie w maju–czerwcu. Kwiaty są różowoczerwone.

Bodziszek korzeniasty - warunki uprawy i zastosowanie

Bodziszek korzeniasty najlepiej rośnie w pełnym słońcu, ale może też rosnąć w półcieniu, a nawet w cieniu. Gleba powinna być przeciętna, wilgotna (nie mokra!), dobrze zdrenowana. Roślina tolerancyjna w stosunku do pH gleby. Jest odporny na suszę. Ma małe wymagania pokarmowe. Roślinę łatwo rozmnaża się przez podział.
Bodziszek korzeniasty łatwo się rozrasta. Nadaje się do sadzenia na skalniakach oraz na rabatach, w grupach, także pod drzewami i wyższymi krzewami. Znakomity jako roślina okrywowa do zadarniania dużych powierzchni.

Poznaj inne bodziszki:

 

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.