Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Komentarze (3)

Tawuła japońska 'Lisp'PBR (GOLDEN PRINCESS)

Spiraea japonica 'Lisp'PBR (GOLDEN PRINCESS) = Spiraea x bumalda 'Lisp'PBR (GOLDEN PRINCESS)
» zgłoś nadużycie » odpowiedz anka Lis. 20, 2014, 23:06

Ja nie mam zaufania do roślin zakupionych w doniczkach.Przeważnie mają przerośnięte korzenie i po ...

» zgłoś nadużycie » odpowiedz Uta Lis. 12, 2014, 17:50

Z tawuły tej wiosną 2013 r. zrobiłam obwódkę skarpy zadarnionej irgą Dammera "Major". Krzaczki były kupione w doniczkach, nie najmniejsze i początkowo pięknie wyglądały, choć były nieco rozwichrzone. Po kwitnieniu zbrzydły, liście zaczęły drobnieć, więc ścięłam przekwitłe kwiatostany. Na wiosnę tego roku wszystkie rośliny przycięłam "na jeża" aby się zagęściły i dla uporządkowania formy. Początkowo dobrze się rozwijały, jednak z czasem tak jak w ubiegłym roku listki zaczęły drobnieć, pokrój roślin zrobił się nieładny. Przyrosły tylko pojedyncze pędy, które ogołociły się od dołu, tak że krzaczki są tego roku są skarlałe i mniejsze niż w roku ubiegłym. Oprócz tego, że mają trochę za ciężką glebę niczego im nie brakuje. Nie wiem co im dolega.

» zgłoś nadużycie » odpowiedz Anka Czerwiec 21, 2014, 20:49

Mam kilka w szpalerze.Na wiosnę mocno przycinam,corocznie.Są śliczne,nie chorują.Rozsiały mi ...

Rosliny.urzadzamy.pl to wiodący polski serwis internetowy, którego główną tematyką są rośliny. Baza informacji o roślinach, ich gatunkach i odmianach. Prezentujemy kwiaty doniczkowe oraz kwiaty ogrodowe, ich opisy i barwne zdjęcia. Podpowiadamy jak prawidłowo nazywać gatunki i odmiany roślin doniczkowych oraz roślin ogrodowych. Znajdziesz u nas ich polskie i łacińskie nazwy botaniczne. Dowiesz się również, jakie mają nazwy potoczne, zarówno w języku polskim, jak i angielskim, czy niemieckim. Poznasz różne rodzaje roślin ozdobnych, ich wymagania siedliskowe oraz możliwości zastosowań w domu i w ogrodzie. Nasz atlas roślin jest bardzo rozbudowany. Znajdziesz w nim zarówno rośliny doniczkowe, jak i drzewa i krzewy ozdobne oraz iglaki. Są tu też byliny, rośliny cebulowe i kłączowe oraz rośliny domowe. Znajdź kwiaty, które będą się dobrze komponować w przydomowym ogrodzie czy na balkonie. Miłośnikom własnych ogródków warzywnych i sadów proponujemy drzewa owocowe oraz warzywa i zioła. Jeśli macie kłopot z rozpoznaniem jakiejś rośliny, możecie przesłać zdjęcie i uzyskać pomoc w jej identyfikacji. Fani fotografii mogą dodawać własne zdjęcia roślin i kwiatów do galerii.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.