Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

śliwa ‘Katinka'

Śliwa ‘Katinka'

Czereśnia 'Techlovan'

Czereśnia ‘Techlovan’

Świdośliwa

Świdośliwa

Jabłoń domowa ‘Paulared’

Jabłoń domowa ‘Paulared’

Owocowe
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Porzeczka czerwona ‘Jonkheer van Tets’

Ribes rubrum ‘Jonkheer van Tets’
Kategoria: Owocowe
Podlewanie: mało
Pokrój: kulisty
Wysokość:
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: owoców

Galeria zdjęć:

Opis:

Porzeczka czerwona ‘Jonkheer van Tets’ to stara holenderska odmiana porzeczki czerwonej, popularna w całej Europie, polecana do sadów towarowych i uprawy w ogrodach przydomowych.
Porzeczka czerwona ‘Jonkheer van Tets’ jest średnio plenna, ale wcześniej wchodzi w owocowanie. Rośnie bardzo silnie, pokrój ma kulisty, w starszym wieku bardziej rozłożysty. Owoce tej odmiany porzeczki czerwonej są bardzo duże, krwistoczerwone i błyszczące, zebrane w dość duże, zwarte grona. Dojrzewają bardzo wcześnie, bo na początku lipca, równomiernie, nie opadają. Nadają się do bezpośredniego spożycia, na przetwory i na soki.
Porzeczka czerwona ‘Jonkheer van Tets’ jest odporna na niskie temperatury i na choroby. Kwitnie wcześnie i wiele kwiatów bywa uszkadzanych przez wiosenne przymrozki. Na glebach ubogich i suchych kwiaty wierzchołkowe często zasychają.

Tekst: Paweł Romanowski
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.