Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Agrest ‘Czerwony Triumf’

Agrest ‘Czerwony Triumf’

Śliwa ‘Węgierka Zwykła’

Śliwa ‘Węgierka Zwykła’

rokitnik

Rokitnik zwyczajny

Jabłoń domowa ‘Paulared’

Jabłoń domowa ‘Paulared’

Owocowe
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Jagoda kamczacka

Lonicera caerulea L. var. kamtschatica Sevast.
Kategoria: Owocowe
Podlewanie: średnio
Pokrój: wzniesiony, zwarty
Wysokość: do 2 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: białożółta
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: owoców

Galeria zdjęć:

Opis:

Jagoda kamczacka (prawidłowa nazwa to wiciokrzew kamczacki), to odmiana wiciokrzewu sinego (Lonicera caerulea). Długowieczny krzew, rosnący nawet do 35 lat.

Jagoda kamczacka (wiciokrzew kamczacki)

Jagoda kamczacka rośnie w zwartym i wzniesionym pokroju, osiągając wysokość do 2 metrów. Krzew kwitnie w pierwszej połowie kwietnia. Kwiaty są białożółte, długości około 1,5 cm. Owoce jagody kamczackiej są mięsiste, wydłużone, o fioletowoczarnej barwie, pokryte niebieskim, woskowy nalotem, o długości 2-3 cm i szerokości 1 cm. Owoce jagody kamczackiej mają słodko-kwaśny smak z goryczką. Dojrzewają od połowy maja.

Jagoda kamczacka uprawa

Jagoda kamczacka wymaga stanowiska słonecznego oraz żyznej ziemi, wzbogaconej obornikiem. Krzewy jagody kamczackiej sadzi się w odstępie minimum 1 m od siebie. Najlepiej posadzić kilka krzewów różnych odmian jagody kamczackiej - jeden krzew owocuje słabiej niż grupa krzewów.

>>Przeczytaj też: Jagoda kamczacka – wytrzymały krzew owocowy. Uprawa jagody kamczackiej w ogrodzie i na działce

Jagoda kamczacka owoce

Jagoda kamczacka jest uprawiana dla pozyskiwania owoców, które nadają się na desery, dżemy, soki. Można je także suszyć. Owoce jagody kamczackiej są bogate w składniki wzmacniające i odtruwające organizm.

Poznaj inne rośliny owocowe jagodowe:

 

Tekst: Joanna Lilia
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.